More

    Ministar Tadić nazočio tradicionalnom obilježavanju završetka nastave u izvanškolskim programima

    U subotu, 13. travnja 2024. godine u Centrima izvrsnosti SDŽ tradicionalno je obilježen završetak nastave u izvanškolskim programima – Danom otvorenih vrata.  39 učenika s područja naše Županije imalo je priliku prethodnih dvanaest subota učiti, nadograđivati, proširivati i produbljivati svoja znanja na područjima matematike, novih tehnologija, informatike i prirodoslovlja (biologija, kemija i fizika).

    Danu otvorenih vrata nazočio je i ministar znanosti, prosvjete, kulture i športa Hercegbosanske županije Ante Tadić, polaznici svih programa izlagali su svoje prezentacije, plakate, projekte, kvizove i igre, a polaznici Centra izvrsnosti prirodoslovlja su u okviru projekta Volim more puštali biokugle u more kojima je cilj pročišćenje morskog dna. Polaznici su na kraju Projektnog dana dobili priznanja za školsku 2023./2024. godinu. A na zadovoljstvo svih, Centri izvrsnosti provest će i ove godine testiranje učenika naše županije, koji će u školskoj godini 2024./2025. godini učiti u Centrima izvrsnosti u školama Hercegbosanske županije.